Uygulamalı Eğitimle Fark Yaratıyoruz
09.02.2016

<< Önceki Sayfa

Prof. Dr. Ali Zaimoğlu: Uygulamalı eğitimle fark yaratıyoruz İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Ali Zaimoğlu, akademik kadroları ve uygulamalı eğitim modelinde elde ettikleri başarılı sonuçlarla Türkiye'nin en çok tercih edilen vakıf üniversitelerinden biri haline geldiklerini söylüyor. 


İstanbul Aydın Üniversitesi, dünyanın çeşitli ülkelerindeki seçkin üniversitelerle yapılan akademik işbirlikleri kapsamında ağız ve diş sağlığı alanında önemli bilimsel çalışmalara imza atıyor. 
Aynı zamanda uygulamalı eğitim alanında önemli bir eksikliği gideren üniversite, yurt dışından çok sayıda hasta kabul ederek sağlık turizminin gelişmesine de katkı sağlıyor. Kaliteli bir yaşam standardı için insanların ağız ve diş sağlığına büyük önem vermesi gerektiğine dikkat çeken İstanbul Aydın Üniversitesi  Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Zaimoğlu, uygulamalı eğitimde öncü bir üniversite olduklarını ve en çok tercih edilen vakıf üniversitelerinden biri olduklarını söyledi. Prof. Dr.  Zaimoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Akademik kadromuz çok iyi. Uygulamalı eğitim alanında çok iyi bir hocalara sahibiz. Yine Çene Cerrahisi dalında ileri Çene Cerrahisi müdahaleleri rahatlıkla yapılabiliyor. Yurt dışından hastalarımız geliyor, isviçre, Londra, Hollanda, Avusturya ve Almanya'da irtibat bürolarımız var. Bazı hocalarımız İsviçre'deki üniversitelerle işbirliği içerisinde.  Yine Amerika'da bir üniversite ile işbirliği içerisindeyiz. Onlarla öğrenci değişimi konusunda çalışmalar yapıyoruz. Amerika'daki üniversite ile birtakım projelerde ortaklaşa çalışıyoruz. Bu çalışmalar daha çok implant materyalleri, biyouyumluluk ve yaşlı hastalarımızın tedavisinde dikkat edilecek hususlar üzerine. Ayrıca biyomateryaller konusunda da bu üniversitelerle ortak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Üniversiteye bağlı Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi'nde günde ortalama 60 yeni hastaya tedavi hizmeti verildiğini belirten Prof. Dr. Zaimoğlu, tedavisi devam eden hastalarla birlikte bu rakamın 200'e kadar çıkabildiğini söyledi. 


Diş bakımı çok önemli Ağız ve diş sağlığı konusunda tavsiyelerde bulunan Prof. Dr.  Ali Zaimoğlu, "Diş bakımı çok önemli. Günde en az iki kez dişlerin fırçalanması gerekiyor" diye konuştu


<< Önceki Sayfa

Tarih: 09.02.2016 İzlenme: 3138