preloader

Ortodonti

Ortodonti nedir? Nelere bakar? Hangi tedaviler ile ilgilenir?

Çene, diş ve yüz bozukluklarının teşhis ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. Ortodontik tedavi, küçük çocuklarda çene gelişimine yardım ederek dişlerin doğru pozisyonlarda olmalarına yardımcı olurken, yetişkinlerde ise var olan çapraşıklık ve kapanış düzensizliklerinin, ayrıca çene yüz bozukluklarının düzeltilmesini sağlamaktadır.

Ortodonti Nelere Bakar

Ortodonti hangi konularla ilgilenir?

• Çarpık ve yamuk dişlerin düzeltilmesi
• Çene kapanış bozuklukları
• Çene kırıkları ve bozuklukları
• Çene kistleri
• Diş teli tedavisi

Ortodonti tedavisi nasıl yapılır?

Ortodontik tedavi dişlerin üzerine veya çene kemiğine uygulanan sabit ya da takıp çıkarılabilen çeşitli aparatlar yardımıyla yapılmaktadır. Bu aparatların hangi şekilde olacağı isteğe bağlı değil, tedavinin gereklerine göre alanında uzman hekimler tarafından belirlenmektedir. Süreci planlayan program tekniği sayesinde, her bir tedavi aşamasında farklı katman kalınlıklarında 3 farklı aparey birer hafta aralıkla takılmaktadır.

Invisaling braketsiz ortodontik (şeffaf plak) tedavi Nedir?

Ortodontide Invisalign özellikle çapraşık dişlerin çok daha kısa sürede dışarıdan fark edilmeyen, estetik görünümü bozmayan ve yüzeyi son derece parlak olan aygıtlarla tedavi edilmesine olanak sağlamaktadır. Yaygın olarak kullanılan metal veya porselen braketler ve bunlara uygulanan teller ve elastiklerden çok daha farklı bir tedavi yöntemidir.

Ortodontide invisaling’in önemi

Ortodontide kapsamlı ve güvenceli bir tedavi yöntemi olan Invisalign yönteminin, etkisi pek çok vakalarda kanıtlanmış ve onaylanmıştır. Bu yöntemle eğri ve çapraşık dişleri efektif olarak ve pratik bir şekilde düzeltmektedir. Bu sistemde hareketli bir elastik malzeme yardımı ile hafif basınç uygulanarak dişlerin etkin, doğru ve hızlı bir şekilde istenilen ideal pozisyona getirilmesi sağlanmaktadır. Uygulama neredeyse hiç göze çarpmayan şeffaf plaklarla adım adım tedavi evreleri oluşturularak yapılmaktadır. Plaklar yumuşak-orta-kalın olarak sınıflandırılan set-up lardan oluşmaktadır.

Şeffaf plak tedavisi ile dilediğiniz gibi gülümseyin

Hastalar ortodontik tedavi sürecinde rahat bir şekilde konuşup gülebilir, kullanılan aparey hemen hemen hiç fark edilmeyen şeffaf malzemelerden üretilmiştir, çıkarılabilir olduklarından yemek yeme esnasında zorluk çekilmez, yemek sonrası ise dişleri temizlemek daha kolaydır. Rahat,göze görünmeyen ve ağrısız, acısız bir tedavi imkanı sunmaktadır.

Şeffaflığı sayesinde tam bir estetik uyum sağlamaktadır. Ağızda takılı iken hiçbir şekilde konuşma ve telaffuzda sorun yaratmamaktadır. Tamamen hijyenik ve özel bakım gerektirmeyen yapısal özelliğe sahip olup, daha az sayıda ve daha kısa süren ara kontroller gerektirmektedir.

Bize Ulaşın Dentaydın

Sizi Arayalım

Sağlıklı ve güvenilir bir tedavi deneyimi yaşamanız, bizim en öncelikli amacımız. Hasta danışmanlarımız, arama taleplerinize en kısa süre içerisinde dönüş yapmaya özen göstermektedir.