preloader

Türkiye’de ve Dentaydın’da Sağlık Turizmi

Sağlık turizminde Türkiye’nin yeri

Günümüzde turistler; gezmek, eğlenmek, yemek-içmek ve konaklamak için gittiği ülkelerde sağlıkla ilgili problemlerini de giderir hale gelmişlerdir. Seyahat etmek sureti ile ikamet ettiği yerin dışında konaklayarak tedavi olmayı amaçlayan insanların hareketi, sağlık turizmi kavramının ortaya çıkmasına neden olmuştur.

2009 yılında dünyanın en çok turist çeken ve en çok turizm gelirine sahip ilk 10 ülke sıralamasına göre Türkiye; gelen turist sayısında 7. sırada, turizm gelirleri arasında ise 9. sırada yer almaktadır. Özellikle medikal turizm alanında rekabetçi fiyat uygulamasına sahip bir ülke konumunda bulunan Türkiye, Avrupa ve Amerika’nın diş tedavi fiyatlarının çok daha altında bir fiyat politikasına sahiptir. Uygun fiyatlarının yanı sıra, hastalara sıra bekletmeden kısa sürede tedavi olanakları ve ülkelerinde karşılaştıklarından çok daha güler yüzlü bir hizmet anlayışı sunarak memnuniyet oranında yüksek başarı sağlamaktadır.

Dentaydın’da sağlık turizmi

Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversitesi olan İstanbul Aydın Üniversitesi, Bahçelievler ve Florya yerleşkelerinde konuşlanan Diş Hekimliği Fakültesi’yle topluma ağız ve diş sağlığı hizmeti sunarken; akademik hekim kadrosu, teknik ve medikal alt yapısı, hasta memnuniyetindeki başarısı, uluslararası alanlarda ki sağlık anlaşmaları ve farkındalık oluşturan sosyal sorumluluk projeleri ile tedavilerine ayrıcalıklı bir soluk kazandırmaktadır.

Sağlık Turizmi ile İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni seçen hastalar, sağlık hizmeti maliyeti için Avrupa ve ABD’de ayıracağı bütçenin çok daha altında ayıracakları bütçelerle, kendi ülkelerinde ki hasta bekleme listelerinden kurtulup, profesör, doçent ve yardımcı doçentlerden oluşan hekim kadromuzla, en ileri teknolojik donanımlara sahip 8 ana bilim dalına ait  kliniklerimizde, daha kaliteli ve daha kısa zamanda hizmet alarak tedavi olmanın yanı sıra farklı ülkeler de tanımış olmanın ayrıcalığını yaşamaktadır.

Diş tedavilerinde Dentaydın’ı tercih eden uluslararası hastalarımıza

Uzaktan muayene sistemi ile bilgilendirme yaparak randevuları oluşturmakta ve ana dilde hizmet sunan hasta temsilcileri eşliğinde transfer sağlanmaktadır. Profesör ve doçentlerden oluşan akademisyen hekimlerin gerçekleştirdiği tedavi süreçlerinde eşlik edilmektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı tedavileri  için İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni tercih eden hastalar, Avrupa ve ABD’de  kendi ülkelerinde hasta bekleme listeleri ile zaman kaybetmeden, profesör, doçent ve öğretim üyelerinden oluşan hekim kadromuzla, modern teknolojiye sahip 8 Anabilim Dalına ait kliniklerimizde, bilimsel güvence altında kişiye özel yaklaşımlarla tedavi olmaktadırlar.

İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dentaydın Diş Hastanelerinde yurt dışından gelen hastalarımıza yabancı dil eğitimli,  hasta temsilcileri eşliğinde VİP kliniklerde muayeneleri gerçekleştirilmektedir. Diş tedavisi fobisi olan hastalarımız için bulut görselleri ile dekore edilmiş kliniklerimizde video gözlükler ile rahatlamaları sağlanmaktadır.

Hasta yakınlarını da önemseyen Dentaydın Diş Hastaneleri bekleme alanlarında bulunan led ekranlar, ipad, güncel dergi ve gazete sunumları ile sıkılmadan bekleyebilecekleri alanlar hazırlamıştır.

Anlaşmalı Oteller

Anlaşmalı olarak çalıştığımız otellere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Sağlıklı ve güvenilir bir tedavi deneyimi yaşamanız, bizim en öncelikli amacımız. Hasta danışmanlarımız, arama taleplerinize en kısa süre içerisinde dönüş yapmaya özen göstermektedir.