preloader

Hakkımızda

Hakkımızda

Türkiye’nin en çok tercih edilen Vakıf Üniversitesi olan İstanbul Aydın Üniversitesi, Büyükçekmece, Florya ve Esenyurt Yerleşkelerinde konumlanan Diş Hekimliği Fakültesi Dentaydın Diş Hastanesi ile topluma Ağız ve Diş Sağlığı hizmeti sunarken; akademik hekim kadrosu, teknik ve medikal alt yapısı, hasta memnuniyetindeki başarısı, uluslararası alanlarda ki sağlık anlaşmaları ve farkındalık oluşturan sosyal sorumluluk projeleri ile diş tedavilerine ayrıcalıklı bir soluk kazandırmaktadır. Hastanemiz Diş Hekimliği Fakültesi olarak sekiz ana bilim dalında hizmet sunmaktadır.

Türkiye’nin en çok tercih edilen vakıf üniversitesi

İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV) tarafından ulusal ve uluslararası düzeyde aranılan nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla 2003 yılında kuruldu. Doğrudan Yükseköğretim Kurulu’na bağlı olarak eğitim-öğretim hayatına başlayan Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu, “Türkiye’nin ilk vakıf meslek yüksekokulu” olarak bir ilke imza attı. 2003 yılında Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu ile kurulup, 2007 yılında kuruluşunu tamamlayan İstanbul Aydın Üniversitesi halen 12 fakülte, 3 meslek yüksekokulu, 2 yüksekokul, 3 enstitü, 35 araştırma merkezi ve 48.000 mezun, 4.000 erasmus ve toplamda 39.000’ e yakın öğrencisi ile yüksek öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Hastanelerimiz

İstanbul Avrupa yakasının en merkezi ilçelerinde yer alan İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dentaydın Diş Hastanesine metrobüs, otobüs, metro, deniz otobüsleri ve diğer toplu taşıma araçları ile ulaşım kolayca sağlanabilmektedir. Ayrıca hava ulaşımını tercih eden misafirlerimizin de rahatlıkla ulaşabileceği mesafede olan yerleşkelerimizin bulunduğu lokasyonlarda bir çok alışveriş merkezi, lüks konaklama merkezleri, cafe ve sosyal yaşam alanları bir arada bulunmaktadır.

Değerlerimize Önem Veriyoruz

Hasta ve Çalışan Haklarına Saygı Duymak
Bilimsel Esasları Temel Almak
Hasta Tedavilerinde Yüksek Kalite Standardını yakalamak
Tüm Aktivitelerinde Hesap Verebilir ve Şeffaf Olmak
Katılımcı, Hoşgörülü, Yenilikçi Bir Yönetim Anlayışı İçerisinde Olmak
Mükemmeliyetçi Olmak
İnsan Odaklı Hizmet Anlayışına Sahip Olmak
Çevreye Duyarlı Olmak
Etik Ve Hukuki Kurallara Uymak
Misyonumuz

İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi evrensel ve etik değerleri içselleştirmiş, yeni bilgileri üreterek bunları kullanıma sunan ve araştırıcı, sorgulayıcı ve çözümleyici düşünce yapısına sahip, toplumun gelişmesine katkıda bulunan, kendisini yaşam boyu bilim ve teknolojiye odaklı eğitime hazırlamış, hasta bakım hizmetlerinde son teknolojik donanıma sahip ve rekabete açık diş hekimleri yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Ağız ve Diş Sağlığı hizmetlerinde, hasta haklarına duyarlı, hasta memnuniyetini ön planda tutan, etik değerlere bağlı, modern tedavi  yöntemlerini uygulayan, güvenli sağlık hizmeti veren, yeterli, donanımlı personel ile hizmet veren, çalışan memnuniyetini önemseyen, Kalite Yönetim Sistemi şartlarına uyarak bu sistemin etkinliğini sürekli iyileştiren kurum olmak.

Kalite Standartları

İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hastaneleri ve tüm paydaşları hasta güvenliğinin sağlanması, hizmet kalitesi ve sürekli eğitimin geliştirilmesi konularında Sağlık Bakanlığı ve diğer tanımlı ulusal ve uluslararası kalite standartlarını özümseyerek tüm süreçlerini tanımlamıştır.